@
Podczas warsztatu poznamy case study działań adresowanych do młodzieży z użyciem mediów społecznościowych; dowiemy się wszystkiego o psychologii adolescencji i wieku młodzieńczego w odniesieniu do polskich realiów; przejdziemy trening kreatywności, którego centralną częścią będzie udział w sesji generowania pomysłów i rozwiązań, co ostatecznie pozwoli nam znaleźć nowe formy w docieraniu do młodych odbiorców (choćby przez Snapchata).
Prowadzący:
Przemysław Staroń
Z wykształcenia psycholog i kulturoznawca. Jest specjalistą w zakresie pracy z młodzieżą, dorosłymi i seniorami. Niezależnie od prowadzonych zajęć – czy są to lekcje, wykłady, treningi, szkolenia czy indywidualne poradnictwo – jego celem jest pomoc innym w podnoszeniu jakości życia, odkrywaniu własnego potencjału oraz zmianie spojrzenia na rzeczywistość. Jest pracownikiem Zakładu Psychologii Wspomagania Rozwoju Uniwersytetu SWPS (Wydział Zamiejscowy w Sopocie). Jest także nauczycielem w II LO im. Bolesława Chrobrego w Sopocie i opiekunem międzypokoleniowego fakultetu filozoficznego „Zakon Feniksa”. W ciągu ostatnich 3 lat był tutorem 12 finalistów i laureatów Olimpiady Filozoficznej. W 2014 roku znalazł się w gronie 12 Nominowanych do tytułu Nauczyciel Roku, w 2016 został członkiem Szkoły Głównej Mistrzostwa Edukacyjnego w Gdyni.
Wykłada psychologię, filozofię i religioznawstwo w Sopockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz w Psychologicznym Uniwersytecie Trzeciego Wieku Uniwersytetu SWPS. Jest koordynatorem i współtwórcą projektów międzypokoleniowych, m.in. nagrodzonych przez Komisję Europejską „Kwiatów Europy”. Jest nieustannie zapraszany na wiele eventów jako mówca czy panelista – w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy były to np. Social Media Convent, Young Business Festival, Social Media Show, Gdynia Design Days czy Czwartkowe Spotkania Social Media. W 2014 roku był mówcą TEDx Sopot.
Z zainteresowań najbardziej lubi świat, życie i ludzi.